30% sleva s kódem CARNE30
45 hodnocení

Carne Labs Mega BCAA 100 tablet

Nejvyšší obsah BCAA v tabletě na našem trhu. Tyto tři samostatné aminokyseliny v poměru 2:1:1 jsou vyráběné fermentační technologií, splňují všechny podmínky i pro ty nejnáročnější klienty. O co víc, první BCAA v mikronizované formě. Zvyšuje se maximální biologická dostupnost-vstřebatelnost v zažívacím traktu a celková využitelnost v tele. Pro ideální tabletování jsou jednotlivé aminokyseliny zpracovány granulačním kompaktorem do jedné granulované směsi. BCAA-L-izoleucin, L-leucin, L-valin tyto tři důležité aminokyseliny bezesporu fungují a jsou efektivním nutraceutikem s antikatabolickou aktivitou na svalovou hmotu. Nejsou jen energetickým substrátem, ale především v kritických stavech chrání aktivní svalovou hmotu před rozpadem. Jejich působení ve svalu je možno považovat za anabolické. BCAA jsou opravdu cenné pro sportovce, neboť podporují i energetickou výbavu jednotlivce, zvyšují vytrvalost a napomáhají v hojení a regeneraci svalové tkáně. Leucin například snižuje hladinu krevního cukru a napomáhá ke zvýšení produkce růstového hormonu. Valin je důležitý k metabolizmu svalů a k udržení rovnováhy dusíkatých látek v těle. Izoleucin nutný pro tvorbu hemoglobinu stabilizuje a „regeneruje cukry“ a energetickou zásobu. BCAA se plně využívají i v infuzní terapii při intenzivní péči u těžkých pacientů. Větvené aminokyseliny v jakékoliv formě používají snad všechna sportovní odvětví a lidé, kteří drží přísně redukční diety. Větvené aminokyseliny se i kombinují s L-alaninem, který má detoxikační schopnosti a působí jako energetický substrát. Ani dlouhodobé aplikování větvených aminokyselin nepřineslo nežádoucí účinky.
VÝROBEK OBSAHUJE POUZE JEDNOTLIVÉ VĚTVENÉ AMINOKYSELINY FARMACEUTICKÉ KVALITY.

Skladem (>5 ks)
Značka: Carne Labs
605 Kč 540,18 Kč bez DPH
Kategorie: Aminokyseliny
Hmotnost: 0.5 kg
Carne Labs Mega BCAA tablety
Tip
odeslání do druhého dne
Odeslání do druhého dne
na jakékoliv místo v ČR
Slevové akce
Mnoho výhod
pro naše dlouhodobé zákazníky
garance spokojenosti
Garance spokojenosti
přes 30 let na trhu

Doporučené dávkování:

1 tableta ráno v poledne večer nebo 1-2 tablety ráno a 1-2 tablety 30 minut po tréninku, existuje i jiné schéma: 1-2 tablety ráno a 1-2 tablety před tréninkem.

 

Složení:

 

2 tablety obsahují: 4200 mg BCAA 2:1:1

L - leucin 2100 mg
L - izoleucin 1050mg
L - valin 1050 mg

 

Upozornění: jedná se o doplněk stravy

 

 

Vlastnosti produktu z fermentační výroby

L-Glutamin, BCAA pocházející z fermentace, je vyráběn mikrobiální fermentací a čištěn extrakcí, purifikací atd.. Velmi zřídka kdy je v tomto procesu výroby používána jakákoli těkavá látka. Proto tento druh L-Glutaminu, BCAA patří k přírodním produktům a splňuje koncept „Green Enviromental Protection“, tedy ochrany životního prostředí. Na druhé straně, při použití L-Glutamové kyseliny, jako hlavního surového materiálu pro výrobu L-Glutaminu, pocházejícího z chemické syntézy, je zapotřebí několika toxických chemických sloučenin, jako jsou například methanol, CS2, čpavek apod.. Proto tento druh L-Glutaminu nelze řadit k přírodním produktům.Účinnost v lidském těle

L-Glutamim, BCAA pocházející z fermentace si osvojuje mikrobiální fermentaci a využívá pro svůj vznik enzymatické reakce. Proto je stupeň jeho biologického využití vysoký a jeho vstřebatelnost, funkce a vliv jsou pro lidské tělo příznivé. Na druhé straně, u L-Glutaminu pocházejícího z chemické syntézy, nejsou jeho funkce a vliv tak dobré jako u produktu vyrobeného fermentací. Samozřejmě může mít také v lidském těle vedlejší účinky kvůli těkavým organickým nečistotám a zbytkům.
Kvalita produktu

Toxické a škodlivé sloučeniny, jako jsou methanol, CS2, čpavek atd., jsou při výrobě L-Glutaminu, BCAA chemickou syntézou nezbytné. Methanol, sulfidy a jiné látky je však složité z produktu odstranit dokonce i iontovou výměnou, destilací atd. Zůstanou více či méně v konečném produktu a po požití jsou lidskému tělu škodlivé. Dále je v chemickou syntézou získaném L-Glutaminu, BCAA zřetelnější pachuť pocházející z čpavku a sulfidů. Tato pachuť získaná chemickou syntézou je v produktu při spolknutí stále patrná, přestože čichem není postřehnutelná. Fermentací získaný L-Glutamin, BCAA nepotřebuje při své výrobě žádnou z výše zmiňovaných toxických nebo škodlivých látek, čímž se předchází zbytkům organických těkavých nečistot v produktu a nevýhodám chemické syntézy.Výrobní prostředí

L-Glutamin, BCAA pocházející z mikrobiální fermentace je vyráběn skrze biochemické reakce v podmínkách s normální teplotou a tlakem. Zřídka kdy jsou používány jakékoliv organické těkavé látky, což vše dohromady zajišťuje lepší výrobní prostředí. Proto tato výroba vyhovuje standardům ochrany životního prostředí. Malé množství zbytkového kalu, destilátu a odpadní vody může být zlikvidováno s následujícími omezeními:

  1. Veškeré usazeniny zachycené na filtračním rámu při tlakové filtraci tekutiny, vzniklé při kvašení, je možno použít jako přídavné krmivo pro ryby, prasata atd.
  2. Malé množství zbytkové vody může být po dokonalém zpracování a vyčištěná vypuštěno.
  3. Destilát může být dále lépe využit po přeměně na vysoko-thiamino-proteinové hnojivo.

Všechna tato opatření pomáhají předcházet znečištění životního prostředí a pomáhají zajistit čistotu výroby. Na druhé straně prostředí výroby L-Glutaminu, BCAA pocházejícího z chemické syntézy je horší kvůli přídavným toxickým a škodlivým chemickým látkám, jako jsou metanol a CS2, které poškozují životní prostředí dokonce i po zpracování.

 

Jaké jsou výhody užívání BCAA?

 

  1. Podpora růstu svalů – pro ty, které zajímá objem, jsou BCAA vyhledávány pro jejich vysoký efekt při zvýšení růstu svalů. Leucin je základním stavebním prvkem proteinové syntézy, která má vliv na budování svalové hmoty. V jedné studií vyšlo, že lidé, kteří po tréninku užívali 5,6 gramu BCAA, došlo k 22% zvýšení proteinové syntézy v porovnání s těmi, kteří konzumovali placebo.
  2. Zabránění úbytku svalové hmoty – v našem těle neustále dochází ke ztrátě svalové hmoty a jejímu opětovnému vytváření. Množství bílkovin ve svalech ovlivňuje to, který z těchto dvou procesů bude převládat. Užívání BCAA může zabránit rozkladu bílkovin, a tím pádem i úbytku svalové hmoty.
  3. Doplnění energie po cvičení – po cvičení cítíme každý únavu, která je přirozená a v tomto případě mohou pomoci BCAA. Svaly během cvičení využívají BCAA, čímž dochází ke snížení jejich hladiny v krvi. Následně dojde ke zvýšení hladiny tryptofanu v mozku, kde dochází k jeho přeměně na hormon serotonin. A právě hormon serotonin je příčinou únavy po cvičení.
  4. Snížení svalové bolesti po cvičení – zvláště ti z vás, kteří mají intenzivní tréninky, určitě druhé nebo další den pociťovali bolest svalů. Tato bolest se projevuje po 12-24 hodinách po cvičení a vzniká jako následek drobných natrženin svalů po zvýšené fyzické námaze. Studie prokázaly, že BCAA snižují poškození svalů, a tím může snížit délku a závažnost bolesti po cvičení.

 

Pro koho je užívání BCAA vhodné?

 

BCAA standardně obsahuje whey protein a je nutné toto brát v úvahu. Nadměrné užívání BCAA může zbytečně zatěžovat játra. Obecně podle studií vyplývá, že prokazatelné pozitivní účinky má 10-15 gramů BCAA před nebo po tréninku. Proto jsou BCAA vhodné pro všechny sportovce, kteří se zaměřují na budování svalové hmoty a její regeneraci, tak sportovce orientované na kondiční trénink, kterým BCAA urychlují regeneraci a snižují bolest svalů. Aminokyseliny BCAA často chybí vegetariánům a veganům, protože je pro ně obtížnější doplnit je pouze z rostlinných zdrojů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: