30% sleva s kódem CARNE30
55 hodnocení

Carne Labs Mega BCAA instant 400g

 

Mega BCAA instant v poměru 2:1:1 jsou vyráběné fermentační technologií a splňují všechny podmínky i pro ty nejnáročnější zákazníky. Kromě vysoké kvality a čistoty jednotlivých aminokyselin je předností našeho produktu vynikající chuť.

Příchuť
Zvolená varianta není k dispozici. Reset vybraných parametrů.
Skladem (>5 ks)
Značka: Carne Labs
770 Kč 687,50 Kč bez DPH
Kategorie: Aminokyseliny
Carne Labs Mega BCAA prášek 2
Tip
odeslání do druhého dne
Odeslání do druhého dne
na jakékoliv místo v ČR
Slevové akce
Mnoho výhod
pro naše dlouhodobé zákazníky
garance spokojenosti
Garance spokojenosti
přes 30 let na trhu

Doporučené dávkování:

  • ½ - 1 odměrku BCAA rozmíchat ve 250 – 300 ml (½ odměrky) , 500-600ml vody (1 odměrka) a užít ráno před jídlem a ½-1 odměrku 30-40 minut po odpoledním tréninku.

  • Nebo ½ - 1 odměrku BCAA rozmíchat ve 250-300ml vody (½ odměrky), 500-600ml vody (1 odměrka) a užít 30-40 minut po odpoledním tréninku a ½-1 odměrku večer před jídlem.

  • V době volna ½ - 1 odměrky BCAA rozmíchat ve 250 – 300 ml vody a užít ráno v poledne a večer před jídlem.

 

 Složení:

 

Průměrné hodnoty ve 100g pomeranč višeň citrón jablko
L-leucin 39860 mg 38420 mg 39600 mg 39180 mg
L-isoleucin 19930 mg 19210 mg 19500 mg 19340 mg
L-valin 19930 mg 19210 mg 19500 mg 19340 mg

 

Upozornění: jedná se o doplněk stravyBCAA je zkratkou pro anglický název Branched Chains Amino Acids, neboli aminokyseliny s rozvětveným řetězcem. Jedná se konkrétně o L-Isoleucin, L-Valin a L-Leucin, což jsou esenciální aminokyseliny, které si tělo neumí vytvořit samo. Tyto aminokyseliny mají jedinečnou strukturu, která jim umožňuje rychleji proniknout do svalové tkáně a poskytnout jim energii a podporu. Podívejme se na BCAA blíže.

 

Jaké jsou výhody užívání BCAA?

  1. Podpora růstu svalů – pro ty, které zajímá objem, jsou BCAA vyhledávány pro jejich vysoký efekt při zvýšení růstu svalů. Leucin je základním stavebním prvkem proteinové syntézy, která má vliv na budování svalové hmoty. V jedné studií vyšlo, že lidé, kteří po tréninku užívali 5,6 gramu BCAA, došlo k 22% zvýšení proteinové syntézy v porovnání s těmi, kteří konzumovali placebo.
  2. Zabránění úbytku svalové hmoty – v našem těle neustále dochází ke ztrátě svalové hmoty a jejímu opětovnému vytváření. Množství bílkovin ve svalech ovlivňuje to, který z těchto dvou procesů bude převládat. Užívání BCAA může zabránit rozkladu bílkovin, a tím pádem i úbytku svalové hmoty.
  3. Doplnění energie po cvičení – po cvičení cítíme každý únavu, která je přirozená a v tomto případě mohou pomoci BCAA. Svaly během cvičení využívají BCAA, čímž dochází ke snížení jejich hladiny v krvi. Následně dojde ke zvýšení hladiny tryptofanu v mozku, kde dochází k jeho přeměně na hormon serotonin. A právě hormon serotonin je příčinou únavy po cvičení.
  4. Snížení svalové bolesti po cvičení – zvláště ti z vás, kteří mají intenzivní tréninky, určitě druhé nebo další den pociťovali bolest svalů. Tato bolest se projevuje po 12-24 hodinách po cvičení a vzniká jako následek drobných natrženin svalů po zvýšené fyzické námaze. Studie prokázaly, že BCAA snižují poškození svalů, a tím může snížit délku a závažnost bolesti po cvičení.

 

Pro koho je užívání BCAA vhodné?

 

BCAA standardně obsahuje whey protein a je nutné toto brát v úvahu. Nadměrné užívání BCAA může zbytečně zatěžovat játra. Obecně podle studií vyplývá, že prokazatelné pozitivní účinky má 10-15 gramů BCAA před nebo po tréninku. Proto jsou BCAA vhodné pro všechny sportovce, kteří se zaměřují na budování svalové hmoty a její regeneraci, tak sportovce orientované na kondiční trénink, kterým BCAA urychlují regeneraci a snižují bolest svalů. Aminokyseliny BCAA často chybí vegetariánům a veganům, protože je pro ně obtížnější doplnit je pouze z rostlinných zdrojů.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: